Диспут «Шкільна форма: за чи проти?» в Ліцеї № 100 «Поділ»

Диспут «Шкільна форма: за чи проти?» в Ліцеї № 100 «Поділ»
У багатьох навчальні заклади асоціюються не лише з дисципліною, сумлінністю, дотримуванням правил, але й з певною формою одягу. Сьогодні і батьки, і педагоги розуміють, що покоління сучасних дітей має власну думку з будь-якого приводу, прагне вирішувати дорослі питання на своєму, дитячому рівні. І одне з таких питань, розв’язування якого нарешті довірили учням – «Шкільна форма: за чи проти?».
Наказом Міністерства освіти і науки України було визначено, що кожен навчальний заклад має право самостійно обирати, чи потрібні правила для учнів, які стосуються зовнішнього вигляду. Тому адміністрація Ліцею №100 «Поділ» вирішила порушити це питання на відкритому диспуті, який і відбувся 24 листопада в актовій залі закладу.
Кожен з 5-го по 10-ий клас делегували чотирьох учнів, двоє з яких демонстрували варіант ділового та більш демократичного стилю, а інші двоє учнів були доповідачами і готували аргументи «за» та «проти» шкільної форми. Нагадаємо, що з 1 вересня 2017 року в Ліцеї №100 «Поділ» діє нововведення, яке стосується дотримання ділового стилю одягу з понеділка по четвер, а п’ятниця та субота вважаються «вільними» днями, в які учням дозволено носити джинси, кросівки та інші предмети одягу в стилі «casual».
Диспут тривав цілий урок. Розпочався він переглядом ролику про те, який вигляд має шкільна форма в різних країнах. Далі представники класів висловили свою думку щодо введення обов’язкового ділового стилю в ліцеї. Аргументами проти шкільної форми і жорсткого ділового стилю були:
1) шкільна форма є одноманітною;
2) непрактичною;
3) немодною;
4) пригнічує індивідуальність особистості;
5) є пережитком минулого;
6) робить усіх «однорідною сірою масою»

Але поряд з такою запеклою критикою виникло і багато резонних аргументів, які підкреслили необхідність дотримання ділового стилю в ліцеї:

1) посилює мотивацію до навчання;
2) зберігає ранковий час для вибору одягу;
3) заощаджує кошти батьків;
4) підкреслює елітарність навчального закладу, виділяючи ліцеїстів серед учнів загальноосвітніх шкіл;
5) дисциплінує;
6) надає можливість вчитися стилю, урізноманітнюючи форму різними аксесуарами.
IMG_8817

IMG_8818

IMG_8819

IMG_8820

IMG_8824

IMG_8826

IMG_8828

IMG_8830
Найвлучнішими висловлюваннями на захист ділового стилю виявилися наступні: «Якщо кожна дитина вдягатиметься модно, сучасно, всі, знову ж таки, виглядатимуть однаково», «Свобода – всередині кожного з нас. І жодна форма не може вплинути на справжню індивідуальність».
Диспут продовжило дефіле учнів, які демонстрували приклад ділового комплекту одягу, а також одягу в стилі «вільного» дня. Наприкінці заходу учні мали змогу проголосувати за діловий стиль або відмову від нього взагалі.
На диспуті були присутні представники батьківських комітетів, які також виразили свою думку з цього важливого питання. За підсумками голосування (перевага в 9 голосів), а також враховуючи думку батьків, було прийнято рішення дотримуватися ділового стилю одягу з понеділка по четвер, а п’ятниця та субота вважитимуться «днями вільного стилю».
Для того, щоб зорієнтувати учнів і батьків, запропоновано кожному класу надати два фото з прикладом свого бачення ділового стилю. Таким чином вдалося не лише досягти компромісу, але й надати кожному шанс виявити власну індивідуальність.